Děkujeme, že chcete pomoci

Pošlete rychlý dar online, nebo se začtěte do smysluplných projektů, pro které hledáme podporu dárců. Najdete tu také info pro firemní partnery.
U tabule

Každý dar má pro lidi, kterým pomáháme, velký smysl.

Největší pomoc jsou pro nás pravidelné dary. Staňte se členem společenství dárců Diakonie a darujte pravidelně libovolnou částku přes trvalý příkaz

Hledáte rychlou cestu k darování a využití daru necháte na nás? Přispějte na dárcovský účet Diakonie na číslo účtu 2838204399/0800 nebo platební kartou online.

Pokud chcete podpořit konkrétní středisko nebo školu Diakonie, udělejte tak přímo na jejich webu. Seznam našich středisek a škol najdete tady.

Chcete darovat za firmu? Rádi spolupracujeme s nadnárodními společnostmi i s drobnými živnostníky. Podívejte se, co umíme nabídnout.

Hledáte konkrétní projekt? Chystáme se měnit svět a budeme moc rádi, když se přidáte. Podívejte se, co nás zrovna pálí.

Rekonstrukce školy pro děti s postižením

Speciální škola Diakonie v Praze V Zápolí je tu už 30 let pro děti s kombinovaným postižením nebo autismem. Místa ve školách pro děti s těžším postižením často chybí a rodiče tak musí s dětmi zůstávat doma nebo hodiny dojíždět. Proto jsme se pustili do rozsáhlé rekonstrukce. Díky ní vzniknou nové třídy pro děti s autismem a kapacita školy se navýší ze stávajících 48 žáků až na 80. Na dokončení stavby nám ale stále chybí prostředky.

Krabice online: Pomoc rodinám v nouzi

Dárci Krabice online už od roku 2017 přispívají na pomoc maminkám v azylových domech a podporu rodinám dětí s postižením, na volnočasové aktivity nebo doučování dětí ze sociálně vyloučených lokalit a pěstounských rodin. Z krizového fondu Krabice online také mohou rodiče s dětmi získat rychlý příspěvek na potraviny, pomoc s bydlením a školní pomůcky, nebo kojeneckou výživu a plenky. Pomoc rodinám je potřeba víc než kdy dřív.

Stavba domova Pomněnka pro lidi s demencí

Senioři s demencí potřebují péči 24 hodin denně v prostředí, které je pro ně bezpečné a příjemné. Zajistit takovou péči v rámci terénní pečovatelské služby nebo v domě s pečovatelskou službou je takřka nemožné. Domov Pomněnka, který jsme s podporou našich dárců začali stavět na jaře 2022 v Novém Městě na Moravě, poskytne bydlení a podporu třiceti seniorům.

Rychlý

Naše příběhy