Přidejte se do společenství dárců Diakonie

Pomůžete nám postavit domov pro seniory nebo otevřít novou školu
Image
Hospic Valašské Meziříčí

Dárci nám pomáhají plnit sny o lepší a dostupnější péči pro všechny, kdo ji potřebují

Rodiče dětí s autismem často obtížně hledají školu, která by jejich děti mohla přijmout. Sníme o tom, že díky rekonstrukci budeme moci přijmout do naší školy pro děti s postižením dvakrát tolik žáků.

Míst v domovech pro seniory s demencí je málo. Celodenní specializovanou péči a podporu, kterou potřebují, jim jejich blízcí často nemohou poskytnout doma. V Diakonii stavíme nový domov Pomněnka, který tuto péči nabídne.

Většinu prostředků na splnění našich snů už máme. Na to, co nám chybí, potřebujeme dárce. I díky vaší pomoci se mohou tyto sny rodinám našich klientů splnit.

Společenství dárců tvoří více než 2 000 pravidelných přispěvatelů. Co už jsme společně dokázali?

Image
Rodiče ze Zápolí

V lednu 2023 jsme se s podporou společenství dárců pustili do velké rekonstrukce speciální školy pro děti s postižením v Praze V Zápolí. Škola Diakonie přijímá i žáky, které státní školy pro rozsah a náročnost jejich postižení odmítají. Místa ve školách pro děti s těžším postižením často chybí a rodiče tak musí s dětmi zůstávat doma nebo hodiny dojíždět. Proto jsme se pustili do rozsáhlé rekonstrukce. Díky ní vzniknou nové třídy pro děti s autismem a kapacita školy se navýší ze stávajících 48 žáků až na 80. Věříme, že každý pokrok, který u nás děti udělají, přispívá k tomu, aby byly v dospělosti co nejméně závislé na pomoci. A každý klidný den, kdy je o děti postaráno, znamená úlevu pro jejich rodiče a sourozence. Rodiče, kteří nenajdou vhodnou školu, musí vzdělávat děti doma. Povinná docházka platí pro všechny, ale ovládnout všechny speciálně pedagogické postupy a proměnit se v učitele, logopeda a terapeuta je velmi náročné. Škola pomáhá nejen dětem, ale celé rodině. Děti se učí třeba samostatně jíst nebo se domluvit pomocí obrázků nebo ukazování písmenek. Rodiče se mohou věnovat ostatním sourozencům, chodit do práce a na chvíli vystoupit z role pečujícího. Nová lepší škola se otevře 1. 9. 2023.

Domov Pomněnka pro lidi s demencí v Novém Městě na Moravě se stane českým unikátem. Jde o jediné zařízení sociálních služeb, na jehož financování se v této míře podílejí individuální dárci. Společenství dárců Diakonie přispívá do rozpočtu této architektonicky zajímavé a ekologické stavby 15 milionů korun. Pomněnka přinese bezpečný a příjemný domov 30 lidem s demencí. Chceme, aby mohli žít v dosahu svých blízkých a s podporou organizace, která má s péčí o tyto lidi dlouholeté zkušenosti. Pomněnka bude šetrná k přírodě, lidem a provozu. Bude recyklovat teplo ze vzduchu, čerpat teplo pro topení a ohřev vody z hlubin země, střecha bude pokrytá zelenou čepicí, která filtruje a zadržuje vodu. Stavbu domova jsme zahájili v březnu 2022.

Image
Pomněnka stavba

Jak vaše dary využijeme?

Image
Graf

Dary pravidelných dárců nám pomáhají s odvážnými projekty, jako je stavba nových domovů pro seniory nebo lidi s postižením a rozšiřováním kapacity našich služeb. Abychom na ně získali prostředky od státu, musíme totiž velkou část zaplatit z vlastních zdrojů. Podívejte se, jaké nové projekty jsou před námi.

Dárci obvykle přispívají 200, 300 nebo 500 Kč měsíčně formou trvalého příkazu. Výši daru je možné kdykoli změnit nebo dárcovství přerušit. Každý rok vám zašleme potvrzení o daru, díky kterému si můžete snížit daňový základ. Dárci jsou pro nás součástí rodiny. Přesně tak se o ně i staráme. O tom, jak vaše dary pomáhají, vám budeme dávat vědět.

Proč přispívat pravidelně?

Image

Pravidelně vám budeme psát, jak vaše dary pomáhají.

Image

Jsme vám blízko. O práci Diakonie se můžete přesvědčit na vlastní oči v 60 českých městech.

Image
ikona šipka

Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit.

Image

Jen díky dárcům můžeme otevírat nové domovy a rozšiřovat naše služby.

Náš tým péče o dárce

Volali jsme vám s poděkováním nebo prosbou o pravidelnou podporu? Tady najdete fotku našeho týmu a kontakty.

Chcete se přidat do společenství dárců?

Jakou měsíční částku chcete přispívat?

Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde

Rychlý
kontakt