Pomozte nám opravit školu pro děti s postižením

Image
Matka s dcerou

Speciální škola Diakonie V Zápolí v pražské Michli je tu už 30 let pro děti s kombinovaným postižením nebo autismem. Přijímá i žáky, které státní školy pro rozsah a náročnost jejich postižení odmítají. Místa ve školách pro děti s těžším postižením často chybí a rodiče tak musí s dětmi zůstávat doma nebo hodiny dojíždět.

Proto jsme se pustili do rozsáhlé rekonstrukce. Díky ní vzniknou nové třídy pro děti s autismem a kapacita školy se navýší ze stávajících 48 žáků až na 80.

V rozpočtu stavby nám ale stále chybí částka 2 miliony korun. Lepší a větší školu pro děti s postižením podporují jednotlivci, firmy, instituce i nadace. Budeme moc rádi i za vaši pomoc.

Pomůžu opravit školu pro děti s postižením

Pro koho to děláme?

Image
Samík

„Samík má svalovou dystrofii a už v tuhle chvíli přichází o schopnost chůze. Nejvíc se těšíme, že po rekonstrukci bude škola celá bezbariérová. A náš Samík bude mít určitě radost z relaxačních místností pro děti s autismem.“
Do školy nyní chodí 48 dětí s handicapem. Díky rekonstrukci budeme moci kapacitu navýšit a přinést tak úlevu a podporu jejich rodinám. Projekt ale pomůže i stávajícím žákům. Odstraníme veškeré bariéry a pro děti s autismem vybudujeme relaxační prostory a specializované třídy.

Image
Samík s maminkou

Proč rekonstrukci děláme?

V Zápolí jsme se vždycky soustředili na to, aby byla škola pro žáky co nejbezpečnější. Když se nám to v rámci našich možností podařilo, následovalo malování a oprava všeho, co jen opravit šlo. Chtěli jsme zkrátka příjemnou školu plnou světla. Pořád jsme ale byli omezení tím, co nám prostor školy dovolí. Neměli jsme například tělocvičnu ani místnost pro naše autistické žáky, kterých neustále přibývá. Autisté mají často agresivní sklony a my neměli prostor, kde by se mohli v bezpečí zklidnit. Přitom při záchvatech autistických dětí, které jsou často větší než my, jde někdy i o život. Zároveň jsme neměli kapacitu ani pro otevření nových tříd, takže jsme museli rodiny z okolí odmítat. To se s rekonstrukcí školy výrazně změní,“ popisuje ředitel školy Milan Černý.

Image
Milan Černý Zápolí

A jak škola V Zápolí před začátkem rekonstrukce vypadala? Tady se můžete podívat na virtuální prohlídku. Těšíme se, až vás budeme moci pozvat do krásně rekonstruované školy rozšířené o nové třídy a prostory!

Jak můžete pomoci?

Přispějte na rekonstrukci školy prostřednictvím rychlé online platby. Potvrzení o daru pro daňové účely je samozřejmostí a až bude rekonstrukce úspěšně hotová, budete, stejně jako všichni dárci, pozváni na společnou prohlídku.

Uvažujete o daru za firmu nebo máte jiný nápad, jak pomoci? Ozvěte se Zdeňce, která má na starosti dárce Diakonie.

Rychlý
kontakt