Přidejte se do společenství dárců Diakonie

Přispívejte pravidelně a pomozte nám otevírat nové služby pro potřebné.
Hospic Valašské Meziříčí

Váš dar pomůže přinášet naději rodinám, které zmáhá péče o jejich blízké, či k seniorům, kteří chtějí žít tam, kde se cítí doma.

Staňte se součástí komunity štědrých a laskavých lidí. Našich podporovatelů už je 2 200 a mají velký podíl na unikátních projektech pomoci. Od založení společenství dárců v červnu 2020 jsme již s podporou dárců opravili a zdvojnásobili kapacitu školy pro děti s postižením V Zápolí a blížíme se k dokončení stavby domova pro lidi s demencí Pomněnka v Novém Městě na Moravě. Nyní začínáme stavět rodinný domov pro seniory ve Vendolí a vy můžete být u toho.

Pravidelná pomoc má smysl. Co jsme už společně dokázali?

Rodiče ze Zápolí

V září 2023 jsme s podporou společenství dárců dokončili velkou rekonstrukci speciální školy pro děti s postižením v Praze V Zápolí. Škola Diakonie přijímá i žáky, které státní školy pro rozsah a náročnost jejich postižení odmítají. Místa ve školách pro děti s těžším postižením často chybí a rodiče tak musí s dětmi zůstávat doma nebo hodiny dojíždět. Díky rekonstrukci vznikly nové třídy pro děti s autismem a kapacita školy se zvýšila ze stávajících 48 žáků až na 80. Škola pomáhá nejen dětem, ale celé rodině. Děti se učí třeba samostatně jíst nebo se domluvit pomocí obrázků nebo ukazování písmenek. Rodiče se mohou věnovat ostatním sourozencům, chodit do práce a na chvíli vystoupit z role pečujícího.

Domov Pomněnka pro lidi s demencí v Novém Městě na Moravě se stane českým unikátem. Jde o jediné zařízení sociálních služeb, na jehož financování se v této míře podílejí individuální dárci. Společenství dárců Diakonie přispívá do rozpočtu této architektonicky zajímavé a ekologické stavby 15 milionů korun. Pomněnka přinese bezpečný a příjemný domov 30 lidem s demencí. Chceme, aby mohli žít v dosahu svých blízkých a s podporou organizace, která má s péčí o tyto lidi dlouholeté zkušenosti. Pomněnka bude šetrná k přírodě, lidem a provozu. Bude recyklovat teplo ze vzduchu, čerpat teplo pro topení a ohřev vody z hlubin země, střecha bude pokrytá zelenou čepicí, která filtruje a zadržuje vodu. Stavbu domova jsme zahájili v březnu 2022.

Pomněnka stavba

Jak vaše dary využijeme?

Graf

Dary pravidelných dárců nám pomáhají s odvážnými projekty, jako je stavba nových domovů pro seniory nebo lidi s postižením a rozšiřováním kapacity našich služeb. Abychom na ně získali prostředky od státu, musíme totiž velkou část zaplatit z vlastních zdrojů. Podívejte se, jaké nové projekty jsou před námi.

Dárci obvykle přispívají 200, 300 nebo 500 Kč měsíčně formou trvalého příkazu. Výši daru je možné kdykoli změnit nebo dárcovství přerušit. Každý rok vám zašleme potvrzení o daru, díky kterému si můžete snížit daňový základ. Dárci jsou pro nás součástí rodiny. Přesně tak se o ně i staráme. O tom, jak vaše dary pomáhají, vám budeme dávat vědět.

Proč přispívat pravidelně?

Pravidelně vám budeme psát, jak vaše dary pomáhají.

Jsme vám blízko. O práci Diakonie se můžete přesvědčit na vlastní oči v 60 českých městech.

ikona šipka

Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit.

Jen díky dárcům můžeme otevírat nové domovy a rozšiřovat naše služby.

Staňte se členem společenství dárců

Přispívat můžete trvalým příkazem nebo si nastavit pravidelnou platbu kartou. Stačí vyplnit krátkou přihlášku a všechny informace k zadání platby Vám přijdou na e-mail. Děkujeme!

Rychlý