Pomáháte za života? Pomáhejte i po něm

Sepsáním poslední vůle zabezpečíte především svou rodinu i své blízké. Navíc můžete díky daru ze závěti podpořit i činnost Diakonie.
Image
Ruce srdce

Proč sepsat závět?

Nadobro uděláte ve věcech svého dědictví jasno. Předejdete případným sporům ve své rodině a ulehčíte rozhodování svým blízkým. Každému darujete přesně to, co chcete, aby po vás zdědil.

Uchráníte svůj majetek pro své blízké nebo přátele.

I třeba jen malý dar dobročinné organizaci vás pozitivně naladí, protože budete mít jistotu, že pomůžete tam, kde je to podle vás nejvíce třeba.

Jak sepsat závěť

I když se jedná o relativně jednoduchý úkon, je vždycky dobré poradit se s notářem. Zde najdete potřebné informace, na základě kterých se budete schopni rozhodnout, jak nejjednodušeji touto formou darovat na dobrou věc.

Závětí můžete věnovat celý majetek nebo jeho část. Aby byla závěť platná, je potřeba dodržet nezbytné formální náležitosti.

Dědickou smlouvou můžete věnovat celý majetek nebo jeho část člověku nebo organizaci, s kterými smlouvu uzavřete. Výhodou je, že se na využití daru dohodnou obě strany předem.

Můžete nařídit svému dědicovi, aby z dědictví někomu dal peníze nebo jinou věc menší hodnoty (řádově tisíců až desetitisíců Kč). Nejste-li si jistí, zda je odkaz vhodný, poraďte se třeba s organizací, které chcete věnovat.

Více informací najdete v této brožuře, nebo na webu www.zavetpomaha.cz

Image
Otevření školy V Zápolí

Pan Ladislav Hanus z Hlinska odkázal Diakonii pole na Vysočině. Prostředky z prodeje polností Diakonie věnovala na rekonstrukci budovy speciální školy pro děti s postižením a s autismem v pražské ulici V Zápolí, kterou jsme otevřeli v září 2023. I díky jeho štědrému daru téměř 2,2 milionu korun se zlepšil život 35 rodinám, jejichž děti mohou školu navštěvovat a rodiče s nimi tak nemusí být doma a mohou chodit do zaměstnání, nebo mít čas pro sebe.

Image
Ladislav Hanus

Uvažujete o daru ze závěti?

Pokud uvažujete o tom, že do své poslední vůle zahrnete Diakonii, kontaktujte Zdeňku Marešovou. Ráda Vám poradí, jak postupovat.

Rychlý
kontakt