Nejkrásnější vánoční dárek

Narodil jsem se jako „nejmenovaný“ když padalo listí ze stromů matce, která se rozhodla, že dopřeje jiným rodičům, aby mě měli rádi a měl jsem vlastně velké štěstí. Až se mě někdo zeptá na můj životní příběh, můžu mu ho popravdě vyprávět, protože ho budu znát...

Nejkrásnější vánoční dárek
13. října 2016 - Nejkrásnější vánoční dárek

Narodil jsem se v porodnici tak jako většina dětí. Z porodnice si mě s láskou odnášela Teta s obrovským srdcem pro všechny děti, které jí jsou svěřené na dobu, než najdou svojí rodinu. Vzala si mě domů a já měl všechno, co jsem si jen mohl přát.

A neměla to se mnou lehké. Tolik probdělých nocí, zdravotních vyšetření, nemoci, … 24 hodinová péče. A už jsem nebyl „nejmenovaný“, ale Šíša, Kulíšek, prostě tak jak to členové mojí nové rodiny cítili. Teta ví, že moje nová maminka a tatínek mi najdou to správné jméno, které mi vyberou s láskou.

Kdo to asi bude? Jak bude maminka s tátou vypadat? Budu se jim líbit? I teta je plná očekávání, moc by si přála, aby mě rodiče měli rádi.

Jsem u tety už dva měsíce. Jednoho podzimního dne se na mě, moji budoucí rodiče přišli podívat. Dlouho na mne čekali a hned jsem se jim zalíbil, ale ouha, není to tak jednoduché, jak bychom si všichni přáli. Čekáme, až úřad rozhodne, že můžu jít ke svým novým rodičům. Ale to nevadí – rodiče se se mnou co nejvíce setkávají, učí se o mě starat, připravují mi vše, co budu potřebovat v novém domově. Teta jim o mně hodně vypráví, aby věděli, co mám rád a co ne, co je pro mě nejlepší.

Teta je pro mé nové rodiče kamarádka, se kterou se budeme potkávat i po tom, co už u ní nebudu bydlet. Nastal den D a já se stěhuji do svého nového domova. Mám už svoje jméno – jméno po svém novém tátovi! Teta mi dává sebou hračku, kterou mám nejraději a deníček s fotkami, které mi připomenou, kdo jsem, odkud přicházím a kdo jsou ti lidé na fotkách, které jsem během svého zatím krátkého života poznal, a pomohli mi na startovní čáře.

Blíží se nejkrásnější svátky v roce, Vánoce a já jsem pro své nové rodiče tím nejkrásnějším a nejvysněnějším dárkem.

 Napsala M. Francová, Adite pro náhradní rodiny (Diakonie Západ) a pěstounka na přechodnou dobu