Nejkrásnější vánoční dárek

Narodil jsem se jako „nejmenovaný“ když padalo listí ze stromů matce, která se rozhodla, že dopřeje jiným rodičům, aby mě měli rádi a měl jsem vlastně velké štěstí. Až se mě někdo zeptá na můj životní příběh, můžu mu ho popravdě vyprávět, protože ho budu znát...

Nejkrásnější vánoční dárek
Nejkrásnější vánoční dárek

Narodil jsem se v porodnici tak jako většina dětí. Z porodnice si mě s láskou odnášela Teta s obrovským srdcem pro všechny děti, které jí jsou svěřené na dobu, než najdou svojí rodinu. Vzala si mě domů a já měl všechno, co jsem si jen mohl přát.

A neměla to se mnou lehké. Tolik probdělých nocí, zdravotních vyšetření, nemoci, … 24 hodinová péče. A už jsem nebyl „nejmenovaný“, ale Šíša, Kulíšek, prostě tak jak to členové mojí nové rodiny cítili. Teta ví, že moje nová maminka a tatínek mi najdou to správné jméno, které mi vyberou s láskou.

Kdo to asi bude? Jak bude maminka s tátou vypadat? Budu se jim líbit? I teta je plná očekávání, moc by si přála, aby mě rodiče měli rádi.

Jsem u tety už dva měsíce. Jednoho podzimního dne se na mě, moji budoucí rodiče přišli podívat. Dlouho na mne čekali a hned jsem se jim zalíbil, ale ouha, není to tak jednoduché, jak bychom si všichni přáli. Čekáme, až úřad rozhodne, že můžu jít ke svým novým rodičům. Ale to nevadí – rodiče se se mnou co nejvíce setkávají, učí se o mě starat, připravují mi vše, co budu potřebovat v novém domově. Teta jim o mně hodně vypráví, aby věděli, co mám rád a co ne, co je pro mě nejlepší.

Teta je pro mé nové rodiče kamarádka, se kterou se budeme potkávat i po tom, co už u ní nebudu bydlet. Nastal den D a já se stěhuji do svého nového domova. Mám už svoje jméno – jméno po svém novém tátovi! Teta mi dává sebou hračku, kterou mám nejraději a deníček s fotkami, které mi připomenou, kdo jsem, odkud přicházím a kdo jsou ti lidé na fotkách, které jsem během svého zatím krátkého života poznal, a pomohli mi na startovní čáře.

Blíží se nejkrásnější svátky v roce, Vánoce a já jsem pro své nové rodiče tím nejkrásnějším a nejvysněnějším dárkem.

 Napsala M. Francová, Adite pro náhradní rodiny (Diakonie Západ) a pěstounka na přechodnou dobu