Vyhlašujeme sbírku na pomoc obětem zemětřesení v Indonésii

2. října 2018

Co nezničily otřesy země, spláchla tsunami. V oblasti ostrova Sulawesi počty mrtvých dosahují k tisícovce a desítky tisíc lidí zůstaly bez přístřeší. Sdílíme jejich tíseň a chceme jim pomoci. Prosíme pomáhejte s námi. Naše Středisko humanitární a rozvojové spolupráce vyhlašuje sbírku.

Vyhlašujeme sbírku na pomoc obětem zemětřesení v Indonésii
2. října 2018 - Vyhlašujeme sbírku na pomoc obětem zemětřesení v Indonésii

Pomůžu hned

Co se stalo?

V pátek 28. 9. zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi ničivé zemětřesení o síle 7,5 stupně. Následná vlna tsunami dosáhla až tří metrů a smetla pobřežní oblasti. Počet obětí neštěstí se podle posledních zpráv vyšplhal na více než 800. Bez domova se ocitlo asi 50 tisíc lidí, ale bohužel očekáváme, že obětí bude ještě přibývat.

Stále mnoho lidí zůstává pod troskami zřícených domů. Do některých oblastí zasažených pohromou se ještě nelze dostat. Humanitární pracovníci působící v oblasti se obávají, že to nejhorší ještě neviděli. Článek z Aktuálně.cz.

Co je potřeba?

V současné době je v oblasti kritická situace. Prioritou je pomoci evakuovat z oblasti přeživší lidi a poskytnout jim zdravotní ošetření a první pomoc v podobě pitné vody, jídla, léků, příbytku a oblečení. Nutná je psychosociální pomoc pro traumatem zasažené lidi, kteří nyní zažívají obrovský strach a truchlí po mrtvých blízkých.

Tam, kde lidé přežili a osídlení vydrželo, také není vyhráno. Lidé se bojí dalších otřesů. Navíc přichází období dešťů, které zhorší situaci lidí bez domova. Obáváme se i šíření nemocí kvůli špatným životním podmínkám.

Jak můžeme pomoci?

Naše Středisko humanitární a rozvojové spolupráce je součástí koalice ACT Alliance, která zastřešuje více jak 140 křesťanských lokálních i mezinárodních humanitárních organizací. Mnohé z nich pracují právě v Indonésii, jsou nyní na místě. Pomáhají, zjišťují, co konkrétně lidé potřebují a v čem jsou samostatní. Díky této spolupracující síti dokážeme pomoci účinně přímo tam, kde je nejvíc potřeba.

Prosíme, pomozte s námi. Otevíráme sbírku na pomoc lidem zasaženým aktuálním neštěstím v Indonésii. Pošlete lidem postiženým zemětřesením finanční příspěvek, který jim pomůže nejen přežít aktuální krizi, ale také vybudovat nový domov.

Chci pomoci