Nekouřím a nepiju, řekla vitální stoletá dáma

9. března 2018

Narodila se v roce 1918, kdy vzniklo Československo a skončila 1. světová válka. Letos Julie Svobodová ze Dvora Králové slaví sté narozeniny.
Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/nekourim-a-nepiju-rekla-vitalni-stoleta-dama-20180307.html

Nekouřím a nepiju, řekla vitální stoletá dáma
9. března 2018 - Nekouřím a nepiju, řekla vitální stoletá dáma

Životní jubileum žena, které osud dopřál dožití se požehnaného věku, oslavila v neděli 4. března.

„Celý život jsem nepila a nekouřila,“ prozradila svůj recept na dlouhověkost Julie Svobodová. Vitální dáma je stále vášnivou čtenářkou, sleduje politické dění a pořady v televizi. Zajímavostí je, že se jako malá setkala také s prezidentem Tomášem Garriguem Masarykem během jeho návštěvy Dvora Králové.

V Domově pro seniory na Benešově nábřeží přijala gratulace také od starosty Dvora Králové Jana Jarolíma, kterého doprovodil Zdeněk Hojný, ředitel královédvorského střediska Diakonie ČCE, která Domov pro seniory provozuje. Narozeninové dary pak oslavenkyni předala také Soňa Vachková z Komise pro občanské záležitosti.

Julie Svobodová se narodila v Semilech. Do Dvora Králové se přestěhovala v dětství s rodiči. Vystudovala zdravotní školu a poté pracovala jako zdravotní sestra v královédvorské nemocnici. Nejprve jako sestra na chirurgickém oddělení, později na operačních sálech.

Zdroj článku a fotografie: krkonossky.denik.cz


Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/nekourim-a-nepiju-rekla-vitalni-stoleta-dama-20180307.html