Krabice od srdce: sbírka pro děti, které utekly před válkou na Ukrajině

11. března 2022

V Diakonii ČCE jsme spojili síly s TV Nova a spouštíme mimořádnou sbírku na pomoc ukrajinským dětem utíkajícím před válkou. Představujeme vám společnou iniciativu „Krabice od srdce“.

Krabice od srdce
11. března 2022 - Krabice od srdce: sbírka pro děti, které utekly před válkou na Ukrajině

Válečný konflikt na Ukrajině způsobil, že desítky tisíc lidí, především žen a dětí, musely ze dne na den opustit své domy a utéct do okolních zemích. Jejich první zastávkou v Česku jsou Kontaktní asistenční centra na pomoc Ukrajině, kde si mohou vyřídit speciální víza a poradit se ohledně dalšího pobytu na našem území.

Od asistenčních center, která fungují v řadě měst, je velká poptávka především po jednorázovém vybavení, ale také po zábavě pro děti různého věku. Jde například o pastelky, fixy, křídy, tužky, papíry, omalovánky, puzzle, kostky, švihadla nebo třeba trvanlivé sladkosti, zkrátka maličkosti, které by dětem pomohly překonat dlouhé chvíle, než jejich maminky vyřídí potřebné dokumenty. A právě takové maličkosti chceme dětem předat v rámci mimořádné sbírky s názvem Krabice od srdce.

Pomozte nám naplnit krabice od bot nebo jiné pevné krabice a udělat radost dětem, které utekly před válkou. Každou krabici budeme kontrolovat, proto vás prosíme ji nezabalovat, nalepte na ni však štítek s věkem a pohlavím dítěte, pro které je určená. Pak už jen stačí krabici donést od 18. do 20. března na sběrné místo, a to vždy od 9:00 do 18:00.

Seznam sběrných míst najdete tady.  

Aktuálně také hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou na sběrných místech přebírat krabice od dárců. Pokud tedy máte čas a chuť, budeme rádi za vaši pomoc. Přihlásit se můžete přes formulář na našem webu: Dobrovolníci pro Krabici od srdce (krabiceodbot.cz). Děkujeme.

Co může být v krabici

Kopie návrhu Co může být v krabici