Co se aktuálně děje na jižní Moravě a Lounsku?

Sbírka Diakonie na podporu lidí zasažených tornádem má na svém kontě 23 309 000 korun.

Co se aktuálně děje na jižní Moravě a Lounsku?

9. července 2021

Na účtu naší sbírky máme 23 309 000 korun. 21 domácností v obci Hrušky již od nás dostalo finanční podporu ve výši 150 000 korun, další 21 ji obdrží v řádu několika hodin. Celkem v obci Hrušky podpoříme 52 domácností. Finanční podporu spou s námi rozdělují i další nevládní organizace.

2. července 2021

Co se aktuálně dělo a děje v obci Hrušky, kde působí naši dobrovolníci?
  • Dokončili jsme monitoring v zasažených domácnostech a vše potřebné zanesli do databáze. Dnes budeme údaje zpracovávat a uzavírat s lidmi darovací smlouvy na první finanční pomoc ve výši 150 tisíc korun.
  • Další dobrovolníci rozšířili náš tým a přidali se k týmu psychologů, kteří poskytují první psychickou pomoc.
  • Jiný tým našich dobrovolníků zase společně s hasiči zajišťuje chod humanitárního stanu v dolní část Hrušek u rybníčku.
  • Velkou radost vyvolal také příjezd mobilního WC a sprch.

1. července 2021

Naši dobrovolníci společně s týmem sociálních pracovníků z Člověka v tísni prováděli průzkum v obcích Stebno a Blatná na Lounsku, kde se minulý týden prohnala velmi silná bouře.
Všechny zasažené domácnosti dostanou, stejně jako lidé na jižní Moravě, okamžitou finanční pomoc ve výši 150 tisíc korun. Peníze by lidé měli mít na účtech v řádu několika dní.

29. června 2021

Devět nevládních organizací, nadací a nadačních fondů se dohodlo na koordinované pomoci lidem zasaženým tornádem. Dárci organizacím svěřili přes půlmiliardy korun, které se spravedlivě, rychle a transparentně rozdělí mezi lidi zasažené tornádem.

Postupovat se bude v souladu se třemi dohodami:
  • Koordinovaná a spravedlivá pomoc: stejné principy sběru a vyhodnocování informací.
  • Cílíme na 150 tisíc pro každou domácnost a poměrovou pomoc obcím do začátku podle principu, kdo rychle dává, dvakrát dává.
  • Individuální navýšení finanční pomoci podle kritérií potřebnosti a spravedlnosti.
Společnou tiskovou zprávu najdete tady