Před Vánocemi pomůžeme dětem. Darem s velkým D.

1. prosince 2016

Dar s velkým D pomůže v prosinci dvěma zařízením - speciální škole v Praze 4 a středisku Cesta v Uherském Hradišti. Přidejte se spolu s námi!

Před Vánocemi pomůžeme dětem. Darem s velkým D.
1. prosince 2016 - Před Vánocemi pomůžeme dětem. Darem s velkým D.

Představuje se první zařízení…

Mateřskou a základní školu speciální v Praze 4 navštěvují děti s mentálním postižením a s autismem. Jejich handicap jim zabraňuje v samostatné docházce do školy a rodiče je musí denně doprovázet. Pro mimopražské děti je k dispozici internát.

Co bychom potřebovali?

Na internátu se děti učí, pomáhají s úklidem, hrají si. Snažíme se dětem zpříjemnit pobyt bez rodičů a chceme, aby tu i prostředí připomínalo běžnou domácnost. Rádi bychom proto obnovili některé vybavení a vyměnili postele, které jsou již v nevyhovujícím stavu.

Kolik nás to bude stát?

Potřebovali bychom 25 000 Kč.

IMGP0173  IMGP0175

 

Představuje se druhé zařízení...

Raná péče ve středisku v Uherském Hradišti podporuje rodiny dětí se zdravotním postižením. Pracovníci pomáhají rodičům lépe porozumět svým dětem a učí je, jak s nimi pracovat, aby co nejvíce rozvíjeli jejich schopnosti a dovednosti.

Co bychom potřebovali?

S novými možnostmi a trendy při práci s dětmi s postižením jsou na nyní trhu i nové a kvalitnější pomůcky. Rádi bychom pořídili další didaktické a edukační hračky jako skládačky či logické hry, somatické pomůcky pro rozvoj motoriky nebo multisenzorické pomůcky na podporů rozvoje smyslů.

Kolik nás to bude stát?

Na nákup potřebujeme 25 000 Kč.

Dar_D_foto   Dar_D_foto2

 

Děkujeme, že pomáháte tam, kde je třeba!

Více o sbírce

Dar Diakonii