Na prázdniny nové štětce i slunečníky. Darujte Dar s velkým D.

1. července 2017

První prázdninová sbírka Dar s velkým D podpoří dvě zařízení - Chráněné bydlení a Sociálně terapeutické dílny v Litoměřicích a Hospic Citadela ve Valašském Meziříčí.

Na prázdniny novou lopatku i dětský nábytek. Darujte Dar s velkým D.
1. července 2017 - Na prázdniny nové štětce i slunečníky. Darujte Dar s velkým D.

Představuje se první zařízení

V litoměřické Diakonii provozujeme Chráněné bydlení a Sociálně terapeutické dílny, které pomáhají lidem s mentálním postižením. Naši klienti se u nás učí různým aktivitám, které mohou v životě běžně využít – zašívat oblečení, dělat běžné opravy v domácnosti, vyrábět různé dekorační předměty.

Co bychom potřebovali

Rádi bychom klientům pořídili nové nástroje a nářadí – pilku, akuvrtačku, šroubovák, brusku, ruční nářadí, šicí stoj, látky a šicí potřeby, výtvarné a papírnické potřeby a další věci na různé rukodělné techniky.

Kolik nás to bude stát?

Potřebujeme vybrat 25 000 Kč.

 

Představuje se druhé zařízení

V hospici CITADELA se staráme o klienty v závěru života, kterým se snažíme ve všech směrech usnadnit a co nejvíce zpříjemnit dobu, kterou u nás tráví. Zároveň poskytujeme odlehčovací služby klientům plně závislým na péči, aby si jejich pečující mohli odpočinout.

Co bychom potřebovali

Naši klienti rádi tráví čas se svými blízkými a s dobrovolníky v přilehlé hospicové zahradě. Potřebovali bychom pořídit venkovní nábytek, který by se dal přisunout k vozíčkům a postelím, a také slunečníky, pod které by se dalo v letních měsících uchýlit.

Kolik nás to bude stát?

Potřebujeme 25 000 Kč.

 

natírání budky  Na slunci v Citadele 

 

Děkujeme, že pomáháte tam, kde je třeba!

Více o sbírce

Dar Diakonii