290 splněných dětských přání

20. ledna 2016

Přesně 290 dětských přání splnili před loňskými vánoci zaměstnanci firmy Skanska. Již počtvrté tak podpořili děti s tělesnými či mentálními handicapy i děti z azylových domů a nízkoprahových zařízení. Akci nazvanou Strom splněných přání pořádá se Skanskou Diakonie Českobratrské církve evangelické.

290 splněných dětských přání
20. ledna 2016 - 290 splněných dětských přání

Spolupráce probíhá následovně: děti ze středisek a speciálních škol Diakonie vytvoří s pomocí asistentů malovaná přání. Ta v adventním čase putují do pražského sídla Skansky, kde ve vstupní hale stojí mohutný vánoční strom. Dětská přání se na strom zavěsí. Je na vůli zaměstnanců firmy, zda se nějakého z přání chopí a rozhodnou se ho splnit. Splněná přání se pak vracejí pod strom v podobě zabalených dárků. Letos byly v dárkových balíčcích schované především stavebnice, auta, didaktické hry, ale například i sunary či plenky pro děti z azylových domů.

Týden před Vánoci dárky putují do škol a středisek Diakonie ČCE v celé republice. Těšit se z nich letos mohly děti například ve Vrchlabí, v Trutnově, v Jaroměři, v Litoměřicích, ve Vlašimi, v Merklíně u Plzně či v Ostravě a v Praze 4.

Obdarovaných dětí je každý rok víc. Splněných přání bylo loni, v roce 2015, o 22 více, než v roce 2014. Diakonie Českobratrské církve evangelické děkuje zaměstnancům Skansky za cennou podporu a těší se na jubilejní pátý ročník Stromu splněných přání v roce 2016!

klobouky u Brna domov Narnie  škola merklín  škola Ostrava

 

tisková zpráva ke stažení