Diakonie a uprchlíci

• V Evropě pracujeme s uprchlíky v Řecku, Maďarsku a Srbsku.
  • Z Vašich peněz jim pomáháme zajistit stravu, hygienu, ubytování, psychosociální pomoc i vzdělání.
  • V jordánském Za´atari podpoříte obzvlášť rodiny s malými nemocnými dětmi či nemohoucími členy. Nově spolu s Vámi pomáháme také uprchlíkům v táborech v severním Iráku. Díky Vašim darům zlepšujeme podmínky přímo v těchto zemích, aby se lidé nemuseli vydávat na velmi nebezpečnou cestu do Evropy.
  • Finančně podpořit nás můžete zde.

Náš postoj k uprchlické krizi

Lidem prchajícím před násilím a válkou je třeba pomáhat. Z toho vycházíme a to považujeme jako křesťanská organizace za podstatné.

•  Jednejme racionálně, nepřehlížejme rizika, ale buďme solidární.
  • Vnímejme uprchlíky jednotlivě jako normální lidi v nenormální situaci.
  • Česká republika je pouze tranzitní zemí, buďme solidární se státy, které situaci nezvládají - ať už se jedná o okolní státy Sýrie nebo evropské státy.
  • Na řešení současné uprchlické krize se musí podílet celá Evropa, protože zlepšení situace je v zájmu všech.
  • Chraňme vnější hranice Schengenského prostoru, ale zároveň zaveďme lepší imigrační politiku, která dává lidem možnost požádat o azyl v místě jejich pobytu a nenutí je riskovat život a překračovat hranice ilegálně.
  • Pracujme v místech původu konfliktu a řešme příčiny, nejen důsledky.

Navštivte naše internetové stránky www.prouprchliky.cz

Přečtěte si společné stanovisko ČCE a Diakonie ČCE...