Azylový dům pro matky s dětmi
Azylový dům pro matky s dětmi poskytuje pomoc a podporu uživatelkám a jejich dětem v překlenutí nepříznivé životní situace spojené se ztrátou bydlení, která vážně ohrožuje fungování rodiny.

Kde službu poskytujeme

Varšavská 37
azyl@diakonie-praha.cz
Pondělí: 9:00-17:00
Úterý: 9:00-17:00
Středa: 9:00-17:00
Čtvrtek: 9:00-17:00
Pátek: 9:00-17:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno

Informace pro uživatele

Azylový dům poskytuje dočasné ubytování a nabízí individuální podporu a pomoc při řešení překážek na cestě k samostatnému životu.

Cílová skupina: matky s dětmi s trvalým bydlištěm v Praze

Forma služby: pobytová

Kapacita: čtyři samostatné pokoje, celkem 14 lůžek

Vybavení: Každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem a toaletou, kuchyň je společná pro všechny uživatelky služby.

Externí služby: doučování dětí dobrovolníky ve spolupráci se Službou pro rodinu a dítě

Naše služba pomáhá k naplnění základních potřeb uživatelek a jejich dětí. Snažíme se o posílení schopností našich klientek ve zvládání běžných životních situací tak, aby byly schopné své problémy řešit samostatně, staly se nezávislými na sociální pomoci a dokázaly se začlenit zpět do běžného života společnosti. Uživatelky podporujeme v péči o děti a domácnost, pomáháme jim při řešení finanční situace a při odchodu do stabilnějšího bydlení,“ vysvětluje vedoucí azylového domu Petr Porada.

Porada Petr

Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám III

Azylový dům a Služba pro rodinu a dítě jsou součástí projektu Potravinové a materiální pomoci nejchudším osobám III, který zaštituje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Projekt je financován z prostředků Evropské unie. Díky němu poskytujeme našim klientkám potravinovou a materiální pomoc, například v podobě trvanlivých potravin, hygienických potřeb nebo oblečení.

Cílem projektu je zlepšení situace podpořených osob ve smyslu zajištění jejich pravidelnějšího a kvalitnějšího stravování a zvýšení dostupnosti hygienických prostředků, základních domácích potřeb, textilních výrobků a školních pomůcek pro tyto osoby.

Evropská unie, potravinová pomoc