K situaci na Ukrajině - prohlášení synodní rady ČCE a Diakonie ČCE

25. 2. 2014

Jsou chvíle, kdy nelze volat po pokoji a ke klidu. To v takových chvílích, kdy státní režim pronásleduje své nespokojené občany, bije je, mučí a bezostyšně zabíjí. Nelze být potichu, když se státní moc chová jako gangsterská organizace. Proto podporujeme demokratické síly na Ukrajině a mladé lidi, kteří zápasí o svobodu, demokracii a takové zřízení státu, kdy bude panovat spravedlnost, odpovědnost, právo a ohled na občany, kteří smýšlejí jinak než ti, kteří jsou právě u moci. Tohoto zápasu ukrajinských lidí si vážíme. Stojíme při nich svými modlitbami.

Současně spolu s Diakonií ČCE intenzivně hledáme způsob, jak postižené zemi pomoci i hmotně. Informaci o sbírce zveřejníme v nejbližších dnech.

Modleme se v našich shromážděních, i osobně, za nalezení dobré cesty ze současné ukrajinské krize, modleme se za všechny zraněné a blízké těch, kdo v kyjevských bojích zemřeli.

Prosíme všechny, kdo znají moc a krásu svobody, aby ji ukrajinskému lidu přáli, a hledali, jak pomoci těm, kdo o politickou svobodu na Ukrajině zápasí.

Synodní rada ČCE

Foto: Wikimedia Commons

Děkujeme našim partnerům a dárcům

INBORN